Blog > Komentarze do wpisu

Tworzę sobie - "Szkoła rysowania i malowania. Prosta droga do sukcesu"

Przygotowywałam się do tego malowania jak do wielkiej wyprawy, a od pierwszych nieśmiałych spacerów po sklepie plastycznym do rozpoczęcia pierwszego obrazu niemało czasu upłynęło... Nigdy nie uczyłam się sztuk plastycznych, ale nie potrafię przejść obojętnie wobec papierów, ołówków, podobrazi, pędzli, pasteli i innych pełnych uroku akcesoriów... Od kilku lat wypożyczam i oglądam różne książki o nauce rysunku, przymierzam się do nich i w końcu znalazłam tę, która poderwała mnie do lotu - "Szkoła rysowania i malowania" pod redakcją Simon Tuite.

Urzekła mnie formą. Twarda okładka z obwolutą, ładny papier, wygodny format. Jest piękna. Czytelnik jest stopniowo wprowadzany w dziedziny takie jak: rysunek, malarstwo akwarelowe, akrylowe oraz olejne. Poza podstawowymi informacjami na temat poszczególnych technik oraz szczegółowych wskazówek do wykonania samodzielnych projektów znajdziemy tu również galerię reprodukcji różnorodnych szkiców i obrazów sławnych artystów. Książka cieszy oczy i inspiruje. Jeśli, podobnie do mnie, jesteście malarzami - żółtodziobami, to warto zwrócić na nią uwagę.

Do zdjęcia okładki dorzucam efekt mojej dzisiejszej pracy z książką. Oczywiście, obraz nie jest jeszcze ukończony. Dodam, że zaszalałam, bo płótno ma rozmiar: 80 x 60 centymetrów.

piątek, 15 marca 2013, roug-ette

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
lukgottie
2013/03/23 20:47:18
Dzisiaj ją zakupiłem. Faktycznie jest bardzo fajnie zrobiona. Od siebie polecam ci sprawdzenie innych książek z logiem DK. Według mnie wydają jedne z najlepszych książek pod względem wizualnym przez co są świetnym źródłem referencyjnym. Fajnego masz tego stwora, początkowo myślałem że to akwarela. Pozdrawiam
-
roug-ette
2013/03/25 20:27:01
Cieszę się, że stwór przypadł Ci do gustu, zwłaszcza że to jeden z pierwszych. Może też jakiegoś zamieścisz na swoim blogu. Poszukam tych książeczek DK. Pozdrawiam